Brusel změní pravidla schvalování nových aut, reaguje tak na skandál VW | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Brusel změní pravidla schvalování nových aut, reaguje tak na skandál VW

Brusel změní pravidla schvalování nových aut, reaguje tak na skandál VW
Volkswagen
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Evropská komise hodlá do konce letošního roku připravit plány na reformu evropského systému pro schvalování nových modelů automobilů. Brusel tak reaguje na skandál kolem falšování emisních testů automobilkou Volkswagen.

Nová pravidla by podle mluvčí měla mimo jiné zjednodušit spolupráci a výměnu informací mezi členskými státy Evropské unie. Reforma bude vyžadovat souhlas členských států i Evropského parlamentu, napsala agentura Reuters.

Volkswagen minulý týden přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut v celém světě instaloval software umožňující manipulovat s emisními testy. Automobily vzhledem k tomuto softwaru mohly při testech vykazovat nižší emise než při běžném provozu.

Evropská komise již dříve připustila, že existují rozdíly mezi úrovní emisí v testovacích podmínkách a v běžném provozu. V roce 2007 postavila software umožňující manipulace s emisními testy mimo zákon, ačkoli prý neměla žádné konkrétní poznatky o jeho využívání.

Začala rovněž pracovat na zlepšení testovacích metod. Nové testy prováděné v reálných podmínkách by se měly postupně zavádět od začátku příštího roku, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!