Čerpací stanice Agip zmizí z Česka. Značku přebírá maďarský MOL | E15.cz

Čerpací stanice Agip zmizí z Česka. Značku přebírá maďarský MOL

Čerpací stanice MOL
Čerpací stanice MOL
• 
ZDROJ: Repro Romania-insider.com

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Všechny čerpací stanice Agip v Česku bude od pátku provozovat maďarský ropný holding MOL. Pumpy dosud provozovala italská společnost Eni. Po převzetí bude MOL v Česku mít skoro 320 stanic, čímž se stane dvojkou na trhu za Benzinou, která patří holdingu Unipetrol. Benzina provozuje 339 stanic.

„Rádi bychom Vás informovali, že od 31. 7. 2015 se 125 čerpacích stanic Agip v České republice stane součástí sítě MOL Group,“ stojí na webových stránkách Eni. MOL v Česku dosud provozoval 193 čerpacích stanic Pap Oil, Slovnaft a Lukoil. V květnu letošního roku začal s jejich přejmenováním na název ropného holdingu.

Mluvčí Slovnaftu Anton Molnár, který MOL v Česku mediálně zastupuje, převzetí Agipu komentovat nechtěl. „Všechny bližší informace podáme až po ukončení akvizice,“ řekl.

MOL chce do budoucna dvě značky

MOL již dříve uvedl, že do budoucna plánuje mít v Česku dvě značky - MOL a Pap Oil. Generální ředitel společnosti v ČR Attila Dsupin v květnu řekl, že značku MOL ponese zhruba 60 procent stanic skupiny v Česku, zbytek bude Pap Oil. Proces přejmenování má být dokončen v příštím roce. Dodal, že do konce letošního roku chce holding provozovat pod svým jménem 80 čerpacích stanic. V Česku je celkem asi 3800 veřejně přístupných čerpacích stanic.

Skupina MOL je mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti. Vlastní více než 1700 čerpacích stanic v 11 zemích ve střední a jihovýchodní Evropě. Skupina působí ve více než 40 zemích a zaměstnává téměř 29 tisíc lidí po celém světě. Provozuje i čtyři rafinérie a dva petrochemické závody.

Největší sítě benzinek v ČR po dokončení transakcí MOL:
Značka: Počet stanic:
Benzina (Unipetrol) 339
Skupina MOL 318
OMV (OMV) 215
EuroOil (Čepro) 190
Shell (Shell) 173
Robin Oil (Robin Oil) 74
Tank Ono (Tank Ono) 35

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah