Česká zbrojovka založila v Brazílii nový výrobní a montážní závod | E15.cz

Česká zbrojovka založila v Brazílii nový výrobní a montážní závod

Česká zbrojovka z Uherského Brodu očekává, že letošní rok uzavře s rekordními tržbami těsně pod hranicí dvou miliard korun.
Česká zbrojovka z Uherského Brodu očekává, že letošní rok uzavře s rekordními tržbami těsně pod hranicí dvou miliard korun.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Uherskobrodská Česká zbrojovka založila v Brazílii nový výrobní a montážní závod. Bude zásobovat brazilské ozbrojené složky. Vyrábět se bude v brazilském státě Santa Catarina a závod ponese název CZ-Brasil. Hlavním modelem bude pistole CZ P-07, jejíž výroba se má v budoucnu zcela přesunout z Uherského Brodu do Brazílie.

Informovala o tom pracovnice zbrojovky Hana Smilková. Závod má začít fungovat od září. V listopadu se očekává dokončení první tisícovky kusů. Podle serveru ihned.cz jde o společný projekt s tamní společností RT Trading.

Výrobní objekt, ve kterém vznikne 150 nových pracovních míst, má mít 10 tisíc metrů čtverečních. Nový projekt vznikl na základě účasti na veletrhu zbrojního průmyslu LAAD v Rio de Janeiru.

Česká zbrojovka měla loni znovu rekordní tržby. Zvýšila je zhruba o sto milionů na 2,2 miliardy korun. Tržby firmy se mají zvyšovat i letos, plánuje dosáhnout hranice 2,5 miliardy korun. Provozní zisk společnosti dosáhl čtvrt miliardy, v roce 2011 činil zisk po zdanění přes 225 milionů korun. Firma loni vyrobila 180 tisíc zbraní, letos jich má být 220 tisíc.

Letošní významnou zakázkou pro zbrojovku je dodávka 50 tisíc pistolí za stovky milionů korun pro Egypt. Pro firmu je to jeden z největších kontraktů posledních let. Česká zbrojovka je jednou z největších českých zbrojařských firem. Její roční tržby se v posledních letech pohybují nad dvěma miliardami korun.

Firma má mateřský závod v Uherském Brodě. Kromě produkce zbraní v mateřském závodě vyrábí v Brně také zbraně pro sport a lov. Současná akciová společnost vznikla v roce 1992. Historie zbrojní výroby v Uherském Brodě ale sahá až do 30. let minulého století.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.