ČEZ: Říman odchází, vysokých manažerů ubude | E15.cz

ČEZ: Říman odchází, vysokých manažerů ubude

Martin Říman
Martin Říman
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

jih

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový šéf energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš realizuje první změny. Od příštího roku firma například sníží počet nejvyšších manažerských pozic a klesne i počet divizí společnosti. Dozorčí radu také ke konci roku opustí bývalý ministr průmyslu Martin Říman. Nahradí ho bývaý šéf představenstva Martin Roman.

„Jde o první krok, který zefektivní a zjednoduší liniové řízení firmy na vrcholové úrovni a připraví Skupinu ČEZ na konsolidaci činností i dceřiných společností,“ informoval ČEZ. „K dalšímu zefektivnění a zeštíhlení počtu divizí a nejvyšších manažerských pozic dojde v polovině příštího roku, kdy ze současných 11 divizí zbude osm, eventuálně devět,“ dodala firma.

Od 1. ledna firma například zruší divizi výkonného ředitele. Divize správa a personalistika přejde pod finance. Divize distribuce bude v působnosti ředitele divize international.

Dozorčí rada dnes také zvolila dva nové členy představenstva ČEZ - nynější ředitelku útvaru nákupu Michaelu Chaloupkovou a ředitele nedávno zřízené divize strategie Pavla Cyraniho. Představenstvo společnosti tak nyní má plný počet sedmi členů. Nynější členové představenstva Vladimír Hlavinka a Martin Novák byli potvrzeni na další funkční období.

Martin Říman dnes dozorčí radě oficiálně ohlásil své odstoupení z funkce člena rady a výboru pro audit, a to s účinností od 20. prosince, uvedla společnost. Římana v čele dozorčí rady v září vystřídal bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman. První změny v organizační struktuře ČEZ se uskutečnily již v září po skončení Romana ve funkci, kdy z firmy například odešel ředitel útvaru fúzí a akvizic Vladimír Schmalz.

Autor: jih

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah