Coca-Cola zavře dvě továrny na výrobu džusů v Rusku | E15.cz

Coca-Cola zavře dvě továrny na výrobu džusů v Rusku

Coca-Cola
Coca-Cola
• 
ZDROJ: CC BY-SA 2.0: Marion Doss

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americký výrobce nealkoholických nápojů zavře dvě ze svých čtyř továren na výrobu džusu v Rusku, aby snížil kapacitu výroby v době poklesu trhu. O práci tak přijde zhruba 1000 zaměstnanců a roční kapacita výroby klesne o 560 milionů litrů.

Závody, které provozuje ruská divize Nidan, se mají zavřít od 1. června. „Trh s džusy loni klesl o pět procent a výkon divize Nidan byl horší, než výkon celého trhu,“ řekl agentuře Reuters mluvčí firmy Vladimir Kravcov. Podle něj Coca-Cola zvažovala zavření závodů již nějaký čas a rozhodnutí o jejich uzavření učinila loni. Závody se nacházejí v Moskevské oblasti a v Novosibirsku.

Coca-Cola koupila výrobce džusů Nidan v roce 2010 za 276 milionů USD (5,4 miliardy Kč). Nidan byl v té době čtvrtým největším výrobcem džusů v Rusku s podílem na trhu 13 procent. Podle ruské agentury Itar-Tass se však Coca-Cole nepodařilo udržet konkurenceschopnost firmy a podíl Nidanu na trhu v roce 2011 klesl na devět procent a následující rok pak na 6,9 procenta.

Coca-Cola vlastní v Rusku také výrobce džusů Multon, kterého koupila v roce 2005. Ten má dva závody s celkovou roční kapacitou více než 790 milionů litrů a převezme část výroby džusů firmy Nidan.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah