Daimler má za loňský rok rekordní čistý zisk, zvýší dividendu | E15.cz

Daimler má za loňský rok rekordní čistý zisk, zvýší dividendu

Daimler, Mercedes-Benz
Daimler, Mercedes-Benz
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý automobilový koncern Daimler loni díky dalšímu růstu prodeje zvýšil čistý zisk o 22 procent na rekordních 8,9 miliardy eur (240,5 miliardy korun). Firma v dnešní výsledkové zprávě uvedla, že s dalším růstem počítá i letos. Odbyt loni stoupl o 12 procent na rekordních 2,9 milionu vozů. Tržby se zvýšily o 15 procent na 149,5 miliardy eur (čtyři biliony korun).

„Rok 2015 bylo pro Daimler příznivý,“ uvedl šéf podniku Dieter Zetsche. „Vše nasvědčuje tomu, že rok 2016 bude pro Daimler dalším dobrým rokem,“ dodal.

Dobré hospodářské výsledky podniku pocítí také zhruba 125 tisíc zaměstnanců německých závodů podléhajících kolektivní smlouvě. Těm firma za loňský rok vyplatí odměnu 5650 eur (přes 150 tisíc korun). V předchozím roce činila tato odměna 4350 eur.

Daimler vyrábí například luxusní automobily Mercedes Benz. Automobilka doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a stane se jedničkou na světovém trhu s luxusními auty. Kromě osobních vozů Daimler vyrábí i vozy nákladní, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah