Ferrari rozdá zaměstnancům pět tisíc eur jako bonus za výsledky a burzu | E15.cz

Ferrari rozdá zaměstnancům pět tisíc eur jako bonus za výsledky a burzu

Ferrari rozdá zaměstnancům pět tisíc eur jako bonus za výsledky a burzu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Zdeněk Pečený

ČTK

Výrobce luxusních sportovních vozů Ferrari dá svým zaměstnancům odměnu pět tisíc eur (135 tisíc korun) jako poděkování za letošní hospodářské výsledky firmy a úspěšný vstup Ferrari na newyorskou burzu.

Ferrari se v současnosti odštěpuje od mateřského koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA), jehož akcionáři ve čtvrtek schválili vyčlenění divize do samostatného podniku. FCA již v říjnu uvedla akcie divize Ferrari na newyorskou burzu. V pondělí 4. ledna se s nimi začne obchodovat na milánské burze.

Ferrari, mezi jehož modely patří například hybridní supersport LaFerrari za milion dolarů, má sídlo v severoitalském Maranellu a zaměstnává více než 2850 lidí. Jeho zaměstnance čekají za letošní rok ještě jiné odměny navázané na výsledky firmy.

Mateřský koncern získal říjnovým prodejem zhruba deseti procent akcií Ferrari na newyorské burze přibližně 982 milionů dolarů. Nadále v divizi drží zhruba 80procentní podíl, který hodlá v příštím roce rozdělit mezi své akcionáře. Zhruba deset procent Ferrari vlastní Piero Ferrari, syn zakladatele značky Enza Ferrariho.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!