Fiat Chrysler svolává 1,4 milionu vozů kvůli aktualizaci softwaru | E15.cz

Fiat Chrysler svolává 1,4 milionu vozů kvůli aktualizaci softwaru

Fiat (ilustrační foto)
Fiat (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: George via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Automobilka Fiat Chrysler (FCA) svolává do servisů ve Spojených státech zhruba 1,4 milionu vozů. Důvodem je aktualizace softwaru kvůli obavám z napadení systému hackery. Kontrola přichází poté, co se kybernetickým výzkumníkům podařilo za pomoci internetu vypnout na dálku motor auta za jízdy. To vyvolalo obavy o bezpečnost aut napojených na internet.

Výzkumníci při svém pokusu o ovládnutí auta na dálku využili telematický systém FCA, aby se dostali do systému ovládání auta, které jelo po dálnici, a dali povel motoru, řízení a brzdám.

Kontrola se týká vozů s určitým typem rádiového přijímače s dotykovou obrazovkou, mimo jiné vozů Jeep Grand Cherokee a Cherokee SUV z modelových let 2014 a 2015 a sportovního kupé Dodge Challenger z modelového roku 2015. Firma aktualizuje software přístroje, aby bylo vozidlo izolováno od možnosti být ovládáno na dálku. FCA dodala, že neví o žádném napadení vozu hackery, kromě toho, který tento týden odhalili výzkumníci.

Všechny tyto vozy mají určitý typ rádia, což podle AP naznačuje, že firma možná našla a záplatuje další oblast, která by mohla být náchylná na útok hackerů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah