Fiat Chrysler svolává 1,4 milionu vozů kvůli aktualizaci softwaru | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Fiat Chrysler svolává 1,4 milionu vozů kvůli aktualizaci softwaru

Fiat Chrysler svolává 1,4 milionu vozů kvůli aktualizaci softwaru
Fiat (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: George via Flickr

ČTK

Automobilka Fiat Chrysler (FCA) svolává do servisů ve Spojených státech zhruba 1,4 milionu vozů. Důvodem je aktualizace softwaru kvůli obavám z napadení systému hackery. Kontrola přichází poté, co se kybernetickým výzkumníkům podařilo za pomoci internetu vypnout na dálku motor auta za jízdy. To vyvolalo obavy o bezpečnost aut napojených na internet.

Výzkumníci při svém pokusu o ovládnutí auta na dálku využili telematický systém FCA, aby se dostali do systému ovládání auta, které jelo po dálnici, a dali povel motoru, řízení a brzdám.

Kontrola se týká vozů s určitým typem rádiového přijímače s dotykovou obrazovkou, mimo jiné vozů Jeep Grand Cherokee a Cherokee SUV z modelových let 2014 a 2015 a sportovního kupé Dodge Challenger z modelového roku 2015. Firma aktualizuje software přístroje, aby bylo vozidlo izolováno od možnosti být ovládáno na dálku. FCA dodala, že neví o žádném napadení vozu hackery, kromě toho, který tento týden odhalili výzkumníci.

Všechny tyto vozy mají určitý typ rádia, což podle AP naznačuje, že firma možná našla a záplatuje další oblast, která by mohla být náchylná na útok hackerů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!