Firmě Philip Morris klesl celosvětový zisk, dodala méně cigaret | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Firmě Philip Morris klesl celosvětový zisk, dodala méně cigaret

Firmě Philip Morris klesl celosvětový zisk, dodala méně cigaret
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Nadnárodní tabákové společnosti Philip Morris International klesl v prvním čtvrtletí čistý zisk i příjem. Americká společnost, která prodává cigarety Marlboro a dalších značek mimo území Spojených států a je i největším českým tabákovým výrobcem, dodala méně cigaret.

Čistý zisk společnosti klesl ve čtvrtletí o 14,8 procenta na 1,53 miliardy dolarů (36,4 miliardy korun), což odpovídá výsledku 98 centů na akcii. Analytici v průzkumu společnosti Zacks Investment Research počítali průměrně s výsledkem 1,11 dolaru na akcii. Příjem se snížil o 3,3 procenta na 16,08 miliardy dolarů (382,3 miliardy korun) a rovněž zaostal za odhady, napsala agentura AP.

Společnost uvedla, že na celkovém příjmu za první tři měsíce roku se podepsaly kurzové změny i nižší objem dodávek. Množstevní odbyt cigaret bez započtení akvizic klesl o 1,4 procenta. Generální ředitel společnosti André Calantzopoulos uvedl, že do výsledků za první čtvrtletí se promítlo tvrdé srovnání s „výjimečně dobrým“ prvním kvartálem loňského roku.

Philip Morris International je druhým největším prodejcem cigaret na světě po čínském státním podniku China National Tobacco. Jeho americkým partnerem je Philip Morris USA, jehož vlastníkem je společnost Altria. Ta oddělila mezinárodní aktivity Philip Morris do samostatné firmy v roce 2008.

Cena akcií společnosti Philip Morris International

Zdroj: ieconomics.com

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!