Fotbal vydělává. Zisk AB InBev díky mistrovstvím světa vzrostl o 73 procent | E15.cz

Fotbal vydělává. Zisk AB InBev díky mistrovstvím světa vzrostl o 73 procent

Německý fanoušek
Německý fanoušek
• 
ZDROJ: ctk/AP

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zisk největšího světového pivovaru Anheuser-Busch InBev ve druhém čtvrtletí díky fotbalovému mistrovství světa silně rostl a překonal očekávání. Čistý zisk stoupl o 73 procent na 2,6 miliardy dolarů, tedy 53,5 miliardykorun, hlavně díky růstu prodeje piva v Brazílii, který vyrovnal pokles v USA. Vyšší byl i prodej v Číně a Mexiku, oznámila dnes společnost.

Hrubý provozní zisk stoupl o 9,5 procenta na 4,85 miliardy dolarů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters čekali ve čtvrtletí zisk 4,59 miliardy dolarů. Příjmy se díky zdražení zvýšily o pět procent na 12,2 miliardy dolarů.

Prodej v Brazílii, která hostila mistrovství světa ve fotbale, stoupl o 7,2 procenta. Brazílie je druhém největším trhem pivovaru.

200 značek světa

Společnost Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy belgický pivovar InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Skupina v roce 2009 prodala Pivovary Staropramen a další aktivity ve východní Evropě firmě CVC Capital Partners, od které je později získala severoamerická pivovarská skupina Molson Coors Brewing Company.

AB InBev má v portfoliu asi 200 značek z celého světa, včetně Budweiser, Beck's a Stella Artois. Od americké společnosti Anheuser-Busch zdědil AB InBev řadu dlouhodobých právních sporů s českobudějovickým Budvarem o značku Budweiser a její různé obměny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah