Hamé koupila belgického výrobce Mortier, výrobu směruje do Česka | E15.cz

Hamé koupila belgického výrobce Mortier, výrobu směruje do Česka

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Marek Podhora

ČTK, čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Potravinářská firma Hamé koupila belgického výrobce masných produktů Mortier s obratem do 100 milionů korun. Výrobu se chystá přesunou do Kunovic. Nejde navíc o ojedinělou akvizici, společnost má podle generálního ředitele Martina Štrupla v hledáčku další malé a střední firmy.

„Mortier je tradiční belgický výrobce, který vyrábí hlavně paštiky. Výrobky budeme exportovat na trhy západní Evropy, zejména do Beneluxu, Francie a Velké Británie,“ řekl Štrupl. Samotné Hamé v pololetí zvýšilo tržby o procento na 2,41 miliardy korun.

Právě na zahraničních trzích rostly tržby Hamé v prvním pololetí o desítky procent, zatímco v České republice mu klesly o pět procent. Firma chce v dalších letech víc zaměřit svůj vývoz na země bývalého Sovětského svazu, Afriku a Čínu. V pololetí tržby v Rusku vzrostly o 23 procent, na Ukrajině o 32 procent. Vývoz do Rakouska se zvýšil o 125 procent. Zahraniční trhy se na tržbách podílely z 47 procent.

„Stále více se nám navíc daří vyvážet zboží také do nových teritorií, ať již na východě, jako je Kazachstán či Mongolsko, tak do zemí na západě, třeba do Rakouska či Španělska. Například v Německu jsme meziročně narostli o devět procent,“ uvedl Štrupl.

V letošním roce plánuje Hamé podle generálního ředitele investovat více než 190 milionů korun do výrobních závodů v Kunovicích, Podivíně a Babicích. „Díky těmto investicím zmodernizujeme náš provoz a zařízení, zefektivníme výrobu a zvýšíme naše výrobní kapacity,“ dodal Štrupl.

Hamé také připravuje modernizaci svého závodu v Rusku. Firma letos uvede na trh nové výrobky například hotová jídla v obalu určeném do mikrovlnné trouby.

Potravinářská firma má v současnosti sedm výrobních závodů v České republice a dva v zahraničí, v Rusku a Rumunsku. Loni firmě meziročně vzrostly tržby o 10,5 procenta na 5,8 miliardy korun. Hamé zaměstnává 2350 lidí a vyváží potravinářské výrobky do 40 zemí.

Autor: ČTK, čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.