Hanoj chce zlepšit podmínky pro české investory, řekl vietnamský premiér před návštěvou Zemana | e15.cz

Hanoj chce zlepšit podmínky pro české investory, řekl vietnamský premiér před návštěvou Zemana

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vietnam je připraven vytvořit ty nejlepší podmínky pro české investory, kteří projeví zájem sondovat trh a investovat ve Vietnamu. Prohlásil to vietnamský premiér Nguyen Xuan Phuc při pátečním setkání s novým českým velvyslancem Vítězslavem Greplem v Hanoji. Schůzka se uskutečnila několik dní před návštěvou českého prezidenta Miloše Zemana ve Vietnamu.

Vietnamský premiér při setkání s českým ambasadorem vyjádřil přání, aby se obě země snažily zintenzívnit spolupráci ve sférách ekonomiky, obchodu a investic. Poukázal na to, že vzájemná obchodní bilance neodpovídá potenciálu obou zemí.

Nguyen Xuan Phuc zároveň požádal Českou republiku, aby podporovala a prosazovala komplexní partnerství a spolupráci mezi Vietnamem a Evropskou unií a brzký podpis dohody o volném obchodu mezi Vietnamem a EU. Poděkoval také České republice za to, že jako jediná země v Evropě uznává vietnamskou komunitu za etnickou menšinu ve své zemi. Chtěl by také, aby ČR přijímala z Vietnamu více kvalifikovaných pracovníků.

Zeman odletí na státní návštěvu Vietnamu v pondělí. S prezidentem Tran Dai Quangem bude jednat například o zrušení víz pro české turisty, o obchodních záležitostech, o přímém leteckém spojení nebo o problematických českých investicích. Do Vietnamu a následně pak do Kazachstánu ho doprovodí početná podnikatelská mise Svazu průmyslu a obchodu ČR.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery