Jablotron chce posílit na nových trzích a zvednout tržby | e15.cz

Jablotron chce posílit na nových trzích a zvednout tržby

Jablotron
Jablotron
• 

ČTK, vrb

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český výrobce zabezpečovací techniky Holding Jablotron očekává za letošní rok obrat kolem 1,6 miliardy korun, což představuje nárůst tržeb o zhruba 14 procent. Loni skupina uskutečnila zakázky za 1,4 miliardy korun. Další růst tržeb plánuje Jablotron v příštím roce, a to o deset až 15 procent. Informoval o tom ředitel holdingu Dalibor Dědek.

V letošním roce se export na tržbách společnosti podílí zhruba ze 75 procent. Jablotron vyváží do 80 zemí světa, největšími odbytišti jsou trhy v Dánsku, Belgii, Slovensku, Německu, Nizozemsku nebo Rusku. Intenzivně se rozvíjí odbyt na trzích na Blízkém východě nebo v Jižní Americe. Jablotron ale vyváží i do Číny, Japonska nebo Tchaj-wanu, které patří tradičně k největším producentům zabezpečovací techniky.

Skupina letos začala nabízet nový alarm Jablotron 100. Zařízení má revoluční systém ovládání a získalo ocenění na veletrzích po celém světě. „Postupně ho chceme uvést na evropský i světový trh, což by mělo vést i ke zvýšení podílu exportu na tržbách holdingu,“ řekl Dědek. Novinkou v sortimentu je zálohové oběhové čerpadlo CP-201, které přináší vyšší bezpečnost a energetickou účinnost systémů vytápění pro rodinné domy. Firma rozšiřuje i nabídku služeb v rámci on-line správy svých alarmů.

Především díky úspěšnému vývoji nových produktů se Jablotronu daří odolávat tlaku konkurence. „I proto plánujeme v příštím roce rozšířit náš tým o další vysoce odborné vývojové pracovníky,“ doplnil Dědek. Celkově se ale počet zaměstnanců snižuje. Před koncem roku firma zaměstnává 390 lidí, ještě na začátku roku jich bylo zhruba 470. Výjezdové služby a montáž vyčlenil ale podle Dědka Jablotron do samostatných firem mimo holding.

Jablotron je čistě česká společnost, vznikl v roce 1990 a zaměřuje se na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení a na poskytování bezpečnostních služeb. Kromě Jablotron Alarms tvoří koncern výrobce komunikační techniky Jablocom, poskytovatel služeb bezpečnostního centra Jablotron Security, výrobce elektronických systémů Jablopcb, poskytovatel podpory pro monitorovací centra Jablonet a distributor pro Slovensko Jablotron Slovakia.

Přečtěte si také profil ředitele Jablotronu:

Dalibor Dědek začal na půdě, pronikl do celého světa

Autor: ČTK, vrb

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah