Kia v Žilině trhla rekord, začala vyvážet na Blízký východ i do Mexika | E15.cz

Kia v Žilině trhla rekord, začala vyvážet na Blízký východ i do Mexika

Závod automobilky Kia v Žilině
Závod automobilky Kia v Žilině
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors zvýšil v loňském roce výrobu aut o čtyři procenta na rekordních 338 tisíc vozů. Kromě aut vyrábí Kia na Slovensku také motory. Jejich výroba se zvýšila o 18 procent na 582 tisíc, uvedla agentura Reuters.

Mluvčí továrny Jozef Bačé minulý měsíc řekl, že firma očekává rekordní výrobu díky nové verzi modelu Kia cee’d a nové generaci modelu Kia Sportage. V závodě se vyrábí také model Kia Venga. Bačé také řekl, že nižší poptávku ruských zákazníků podnik nahradil vývozem na stávající i na nové trhy, například do zemí Blízkého východu či do Mexika.

Kia tvoří společně se svou mateřskou firmou Hyundai pátého největšího výrobce aut na světě. Sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny Kia spustila v prosinci 2007.

Automobilový průmysl je jedním z hlavních motorů slovenské ekonomiky. Kromě automobilky Kia má svůj závod v zemi pod Tatrami německý Volkswagen a francouzský koncern PSA Peugeot Citroën, který rovněž očekává za loňský rok rekordní výrobu aut ve své slovenské divizi. Závod na Slovensku se teď chystá stavět britská automobilka Jaguar Land Rover.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah