Kia začala v Česku prodávat svůj první elektromobil | E15.cz

Kia začala v Česku prodávat svůj první elektromobil

Kia začala v Česku prodávat svůj první elektromobil
Kia Soul EV
• 
ZDROJ: Autorevue.cz

ČTK

Korejská Kia Motors začala v Česku prodávat elektrickou verzi modelu Soul pod označením EV. V prvním roce očekává prodej do deseti vozů. První elektromobil automobilky nabízí dojezd až 212 km a maximální rychlost 145 km/h. Doba dobití z běžné zásuvky je 12 hodin, v případě rychlonabíjecí stanice je to 33 minut.

„V České republice chceme tento vůz nabízet hlavně těm zákazníkům, kteří mají ekologické smýšlení. Primárně se jedná o firemní klientelu a již dnes evidujeme poptávku od řady z nich. Mezi ně patří energetické společnosti, firmy zabývající se elektronikou a také od takzvaně zelených společností,“ uvedl generální ředitel českého zastoupení Kia Vlastimil Čepička. Například ČEZ má ve své flotile sestavené z devíti modelů 40 elektromobilů.

Kia bude na vůz poskytovat záruku sedm let, stejně jako u svých ostatních modelů. Cena je 849.980 Kč a standardní doba dodání vozu vyráběného v Koreji jsou čtyři měsíce. Celosvětová poptávka podle obchodního ředitele Arnošta Barny převyšuje nabídku.

V Česku se letos za osm měsíců prodalo 83 elektromobilů, loni ve stejném období 20. Ceny elektromobilů v Česku začínají pod 600 tisíc Kč, kam se vejdou například VW e-up! nebo Peugeot iOn.

Kia letos do srpna prodala na českém trhu 4336 aut, což jí řadí na deváté místo. Nejprodávanější modely jsou Cee'd, Sportage a Rio. Druhou generaci Soulu se spalovacím motorem si od květnového uvedení na trh koupilo 76 zákazníků.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!