Malotraktory se prodávají, Seco zvýšila tržby na téměř půl miliardy | E15.cz

Malotraktory se prodávají, Seco zvýšila tržby na téměř půl miliardy

Traktory Seco Group ovládly pětinu trhu
Traktory Seco Group ovládly pětinu trhu
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Strojírenská firma Seco Group Jičín loni zvýšila tržby za prodej malotraktorů na sekání trávy o 13 procent na 491 milionů korun. Přes 70 procent produkce firma vyvezla, zejména do Německa, Francie a dalších zemí EU. Letos podnik plánuje růst prodeje žací techniky na úroveň 530 milionů korun.

Loni jičínská firma prodala 6173 malotraktorů, které vedle Evropy směřovaly například i do USA, Austrálie, na Nový Zéland nebo do Číny. Letošní celkový prodej by měl dosáhnout 6885 strojů. Na jejich výrobě se podílí asi 200 lidí.

Seco dodává i pro fotbalové kluby

V Česku Seco Group drží téměř pětinu trhu s žacími malotraktory, uvedla firma. Zhruba 45 procent traktůrků v ČR koupí soukromí uživatelé, stejný podíl odeberou komunální služby měst a obcí. Zbytek prodeje jde sportovním klubům. „Naši techniku při parkové a komunální údržbě využívá na 700 obcí v celé republice, ale třeba i devět prvoligových fotbalových klubů včetně Sparty, Slavie, Baníku nebo Jablonce,“ uvedl šéf prodeje strojírenské divize pro Česko a Slovensko Petr Fischer.

Seco Group navazuje na tradici Agrostroje Jičín a vedle strojírenské divize žací techniky má podnik i část slévárenskou a dopravní. Celkové roční výkony firmy se pohybují kolem 1,2 miliardy korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.