Mercedes koupí podíl v italském výrobci motorek Agusta | E15.cz

Mercedes koupí podíl v italském výrobci motorek Agusta

Motocykl MV Agusta
Motocykl MV Agusta
• 
ZDROJ: MV Agusta

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler koupí prostřednicvím své sportovní divize Mercedes-AMG čtvrtinový podíl v italském výrobci motocyklů MV Agusta. Finanční podmínky transakce firma nezveřejnila. Převzetí podílu je součástí dohody o dlouhodobé spolupráci mezi oběma podniky.

Daimler získá i jedno křeslo ve správní radě Agusty, jejímž většinovým vlastníkem je italská rodina Castiglioni. Spolupráce firem bude zahrnovat marketing a prodej a Daimler si díky ní zajistí přístup k tříválcovým motorům, které Agusta vyvíjí pro své závodní motocykly.

Zájem automobilek o motocyklové technologie roste, protože přísnější pravidla pro emise tlačí výrobce aut k používání menších a lehčích tříválcových motorů. Německý automobilový koncern Volkswagen již předloni prostřednictvím své divize Audi koupil za 860 milionů eur (téměř 24 miliard Kč) italského výrobce motocyklů Ducati.

Společnost Agusta se v uplynulých deseti letech opakovaně potýkala s finančními problémy a několikrát změnila majitele. V roce 2010 ji krátce před svou smrtí koupil podnikatel Claudio Castiglioni, nyní firmu řídí jeho syn Giovanni.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.