Mercedesy jdou rekordně na odbyt, prodej meziročně vzrostl o 15 procent | E15.cz

Mercedesy jdou rekordně na odbyt, prodej meziročně vzrostl o 15 procent

Daimler, Mercedes-Benz
Daimler, Mercedes-Benz
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler v červenci meziročně zvýšil prodej luxusních aut Mercedes-Benz o 15 procent na rekordních 149 753 vozů díky silné poptávce v Číně a Evropě. V období od ledna do července dosáhl prodej rekordních 1,048 milionu vozů, meziročně tak stoupl rovněž o 15 procent.

„Již v červenci jsme pokořili hranici milionu vozů. Nikdy dříve jsme během prvních sedmi měsíců roku zákazníkům tolik automobilů nedodali,“ uvedl člen představenstva koncernu Ola Källenius, který má na starosti marketing a prodej v divizi Mercedes-Benz Cars.

V Evropě se prodej automobilů Mercedes v červenci zvýšil o 11,6 procenta na téměř 65 tisíc vozů. V Číně stoupl dokonce o rekordních 41,5 procenta na zhruba 29 500 vozů.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.