Na RWE doléhá krize v energetice, chce zrušit o dva tisíce míst více | E15.cz

Na RWE doléhá krize v energetice, chce zrušit o dva tisíce míst více

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá energetická skupina RWE plánuje zrušit do konce roku 2018 dalších zhruba dva tisíce pracovních míst, řekl Uwe Tigges z představenstva firmy. RWE působí také v Česku.

„Naše dosavadní střednědobé plány počítají do konce roku 2018 s úbytkem zhruba dvou tisíc pracovních míst, kromě jiného také prostřednictvím přirozené fluktuace,“ uvedl na webu německého deníku Tigges, který má v představenstvu na starosti lidské zdroje.

RWE se podobně jako další energetické firmy potýká s krizí v odvětví. Společnost, která je druhým největším energetickým koncernem v Německu, přišla v průběhu uplynulých tří let o zhruba deset tisíc míst. Koncern má celkem zhruba 60 tisíc zaměstnanců.

Britská restrukturalizace

Skupina loni v prosinci oznámila, že do samostatné firmy vyčlení divizi obnovitelných zdrojů energií, divizi sítí a divizi odbytu. To jsou činnosti, ve kterých se RWE podle analytiků daří dosahovat růstu. Pod tuto novou společnost přejde podle Tiggese zhruba 40 tisíc zaměstnanců.

Koncern již dříve tento měsíc oznámil, že plánuje radikální restrukturalizaci své britské divize npower. Britský podnik tak mimo jiné zruší 2400 pracovních míst z celkem 11 500, které má přímo firma nebo její partneři.

RWE působí rovněž v České republice, kde je největším hráčem na trhu s plynem. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu koncových zákazníků.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah