Nestlé koupí většinový podíl v čínském výrobci sladkostí | E15.cz

Nestlé koupí většinový podíl v čínském výrobci sladkostí

Nestlé
Nestlé
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Švýcarská potravinářská společnost Nestlé se dohodla na převzetí 60procentního podílu v čínském výrobci sladkostí Hsu Fu Chi International za 1,7 miliardy dolarů (29 miliard korun). Oznámila to dnes čínská firma. Upozornila však, že transakce ještě musí získat souhlas čínských úřadů.

Nestlé je největší potravinářskou skupinou na světě. Firma se nyní snaží zvyšovat prodej na rozvíjejících se trzích. „Tato investice je pro Nestlé dobrá, protože Hsu Fu Chi má velmi dobrou distribuční síť v Číně,“ uvedl analytik Tchan Chan-meng ze společnosti DMG & Partners.

Akvizice čínských firem jsou ale někdy složité a nemusí se je podařit úspěšně dokončit. Podléhají totiž schválení tamních úřadů, které už v minulosti několik takových transakcí zamítly.Například největší světový výrobce nealkoholických nápojů, americká společnost Coca-Cola, se v roce 2009 snažil převzít čínského výrobce džusů China Huiyuan. Úřady v Číně ale Coca-Cole záměr nepovolily. Britský nápojový gigant Diageo nicméně před několika týdny získal svolení k převzetí čínského výrobce lihovin Sichuan Shuijingfang.

Nestlé loni utržila v oblasti širší Číny, kam se zpravidla počítá i Tchaj-wan, zhruba 2,8 miliardy švýcarských franků (téměř 57 miliard korun). To byl proti předchozímu roku v místních měnách nárůst o téměř 15 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah