Ostřejší hrany a větší kufr: Škoda zveřejnila fotografie nové fabie | E15.cz

Ostřejší hrany a větší kufr: Škoda zveřejnila fotografie nové fabie

Třetí generace modelu Škoda Fabia
Třetí generace modelu Škoda Fabia
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Share on Facebook Messenger
Automobilka Škoda Auto zveřejnila první fotografie třetí generace svého modelu Fabia. Bude mít větší zavazadlový prostor a dostane nové úspornější motory. Výroba odstartuje už tento měsíc.

„Upravili jsme proporce vozidla. Nová Fabia bude nižší a širší než doposud a tím i stabilnější na silnici. Navíc bude mít ostřejší hrany, čisté linie a krystalické prvky designu. Tím dosáhneme větších kontrastů a velmi výrazné hry světla a stínů,“ vysvětlil šéfdesignér Škody Jozef Kabaň.

Nová Fabia působí sportovněji, v přední části dostala zvýrazněnou masku chladiče s ostře řezanými světlomety, výrazně tvarovanou kapotou s dvěma charakteristickými prolisy po stranách a šířku zvýrazňující mlhové světlomety. Po celém boku přibyla vysoko položená ostrá linka. Koncové světlomety mají tradiční tvar písmene C a nechybí ani příčné prolisy kolem registrační značky, které mají nové modely Škody.

V porovnání s předchůdcem je nová Fabia o devět centimetrů širší a o tři centimetry nižší. Kufr má být největší ve třídě. Celkem bude mít k dispozici sedm motorů, které nabídnou proti předchozí generaci úsporu až 17 procent.

Třetí generace modelu Škoda Fabia Autor: ctk

Dostane zcela nový turbodiesel 1,4 TDI, který zatím v jiném modelu není. Podle motoristického novináře Radka Pecáka je zajímavostí, že Škoda spolu se starou Fabií vyřazuje po letech motor 1,4 16V, který technicky vychází z původního motoru 1,3 pro golf 1. generace.

Fabia má nabídnout celkem deset „chytrých řešení“, mezi nimi poprvé u modelu Škoda technologii MirrorLink, s jejíž pomocí lze propojit chytrý telefon s vozidlem. V nabídce bude na výběr mezi 15 barvami karoserie a k tomu navíc možnost individuální volby barvy střechy, kol z lehkých slitin a krytů vnějších zpětných zrcátek. K dostání budou tři stupně výbavy.

„Líbí se mi přední maska, v které se asi nejlíp podařilo zachytit požadovaný sportovnější a mladistvý výraz. Je perfektně proporčně zvládnutá, světlomety mají moc povedenou grafiku a fabie III díky nim hned na první pohled působí příjemně moderně. Dobře na mě působí i precizní boční linie, který dodává dynamiku a rozbíjí hmotu poměrně masivních boků,“ ohodnotil nový model šéfredaktor časopisu AutoDesign&Styling Radek Laube.

Loni byla Fabia po Octavii druhým nejprodávanějším modelem automobilky. V loňském roce jich prodala více než 200 tisíc. Výstavní premiéru bude mít nová Fabie na pařížském autosalonu na začátku října.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.