Parker Hannifin začne v Sadské kromě autoprůmyslu vyrábět pro farmacii

Parker Hannifin dosud vyráběl v Sadské hlavně součástky pro autoprůmysl - ilustrační foto

Parker Hannifin dosud vyráběl v Sadské hlavně součástky pro autoprůmysl - ilustrační foto Zdroj: Parker Hannifin

Firma Parker Hannifin, která v Sadské u Nymburka vyrábí hlavně těsnění pro hydrauliku, automobilový průmysl či telekomunikace, rozšíří svou výrobu o produkty pro farmacii. Do nových výrobních prostor příští rok investuje 170 až 230 milionů korun, stavba by měla být ukončena do konce roku 2015.

„Parker má celosvětově s produkty pro farmacii asi 30 let zkušeností, ale teď ta výroba začíná i v České republice,“ řekl Petr Cícha z agentury CoLin.

Dosud se výrobní závod v Sadské zaměřoval hlavně na výrobu těsnění pro hydrauliku, pneumatiku, chemický a automobilový průmyslu, zdravotnictví, telekomunikace nebo IT. Zhruba 500 zaměstnanců tam vyrábí součástky například pro firmy Airbus nebo Bosch.

Investice za čtvrt miliardy

Po dokončení nových výrobních prostor se začnou vyrábět speciální produkty na bázi elastomerů pro medicínské aplikace farmaceutických společností.

Stavba haly a dalších prostor by měla trvat přibližně od května do konce roku 2015. Celková investice by podle Cíchy neměla překročit 230 milionů korun.

Nyní v závodu v Sadské pracuje 500 lidí, po dokončení stavby by měla přijmou dalších 30 zaměstnanců. Celková plocha závodu bude mít 1500 metrů čtverečních.

Parker Hannifin ve 48 zemích zaměstnává přes 60 tisíc lidí. V Česku působí od roku 1991, výrobu zahájila v roce 1994 v Sadské, o dva roky později otevřela závod v Chomutově. V chomutovské pobočce připravuje součástky pro Volvo, Daimler, Iveco nebo John Deere.