Philip Morris hlásí mírný růst zisku na 1,89 miliardy dolarů | E15.cz

Philip Morris hlásí mírný růst zisku na 1,89 miliardy dolarů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tabákové společnosti Philip Morris International (PMI) stoupl ve druhém čtvrtletí zisk o 2,2 procenta na 1,89 miliardy USD (47,1 miliardy korun). Firmě se podle dnešního prohlášení podařilo zlepšit podíl na trhu a snížit některé náklady. PMI prodává cigarety značky Marlboro a dalších značek mimo Spojené státy.

Zisk na akcii činil 1,21 dolaru, a překonal tak odhady analytiků, kteří v průměru čekali zisk 1,12 dolaru. Příjmy, bez zahrnutí spotřební daně, však kvůli vývoji směnných kurzů klesly o 12 procent na 6,86 miliardy dolarů, rovněž však překonaly prognózy analytiků.

Pokles v EU, hlavně v Itálii

Dodávky cigaret na trh se bez zahrnutí nových akvizic snížily o 1,4 procenta. Důvodem byl pokles v Evropské unii, hlavně v Itálii. Dodávky cigaret Marlboro klesly o 1,1 procenta. Dodávky značky Lark se naopak zvýšily o 20,2 procenta, hlavně díky Japonsku.

Společnosti se rovněž podařilo zvýšit podíl na některých důležitých trzích, jako Brazílie, Francie, Německo, Hongkong, Rusko a Španělsko.

PMI potvrdil výhled zisku na celý rok. Zisk na akcii se má pohybovat v rozmezí od 4,32 do 4,42 dolaru, napsala agentura AP.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah