Pořízení elektromobilů pro firmy a obce nikdy nebylo snazší!

Zdroj: Shutterstock

Už vás nejednou napadlo jít s dobou, být „zelený“ a pořídit si pro své podnikání, či pro potřeby města nebo obce, elektromobil nebo elektrobus? Ale nakonec jste kvůli obavám z nedostatku dobíjecích míst, zdlouhavých administrativních procesů či náročné realizace zůstali jen u snění? Možná právě teď je ten nejlepší čas proměnit sen v realitu. Společnost ČEZ ESCO totiž přichází s novým komplexním řešením Green Energy, díky kterému je pořízení a provoz automobilů a dalších vozů na elektrický pohon snazší než kdy dříve a přitom nikterak nákladné.

Řešení Green Energy poskytuje kompletní systém elektromobility od napojení elektromobilů na fotovoltaickou elektrárnu po zajištění bateriového úložiště a dobíjecí stanice. Nový produkt ale myslí i na ty, kteří s elektrifikovanými vozy teprve začínají. Proto nabízí i zajištění samotného nákupu elektromobilů. Součástí každého balíčku je pak zajištění vlastního systému dobíjení i jeho následný provoz a servis. Nový produkt společnosti ČEZ ESCO, který přináší ekologickou i finanční úsporu, je vhodný, jak pro firmy, tak i státní sektor či developerské projekty.

Green Energy jako finančně i ekologicky šetrné komplexní řešení nabízí:

  • Fotovoltaické elektrárny jako zdroj využití
  • Bateriové systémy jako prostředek akumulace
  • Dobíječky elektromobilů jako příklad využití

Společnost ČEZ ESCO s nabídkou řešení Green Energy reaguje na rostoucí ekologické požadavky zákazníků. „Nové trendy jako například digitalizace či nové technologie vedou k nezbytné změně ve způsobu cestování. Společnost ČEZ ESCO jako jednička v oblasti zelené energetiky udělala v posledních letech významné kroky v rozvoji elektromobility a v rámci Green Energy plánuje ještě větší měrou investovat do komplexních řešení v oblasti obnovitelných zdrojů, elektromobility či akumulace,“ říká Martin Ludvík, ředitel úseku Zelená energetika ČEZ ESCO.

Fotovoltaiku pořídíte i bez vstupního kapitálu

Součástí komplexního řešení Green Energy je fotovoltaická elektrárna, pro jejíž pořízení zákazník nepotřebuje žádný vstupní kapitál. Například při realizaci fotovoltaiky za korunu ČEZ ESCO nainstaluje solární elektrárnu, ale zákazník platí jen za odebranou zelenou elektřinu. Společnost navíc zajistí kompletní realizaci na klíč a postará se o následný provoz a servis. Řešení lze rovněž realizovat s využitím dotačních titulů. U mnoha zákazníků je navíc návratnost pod dobu 10 let i bez dotace.

Elektromobilita jako klíčová oblast nabídky ČEZ ESCO

Kromě návrhu řešení na míru, zajištění projektové dokumentace, dodávky a instalace dobíjecích stanic všech kategorií a dodání souvisejících komponent, nabízí ČEZ ESCO také vytvoření konceptu elektromobility, který zahrnuje širokou paletu souvisejících služeb a produktů. Jedná se o návrh a implementaci řešení dobíjení na klíč, návrh elektrifikace automobilových flotil nebo zprostředkování pronájmu či prodeje elektromobilů.  Pro samosprávy ČEZ ESCO nabízí realizaci a provoz dobíjecích stanic pro elektrobusy či návrhy konceptu elektromobility pro jednotlivá města a regiony.

Skupina ČEZ v současnosti provozuje nejrozsáhlejší tuzemskou síť čítající více než 320 veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily.

Věděli jste, že…

V  České republice je v současnosti registrováno přes 8 000 elektromobilů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy i u nás se elektrická auta stávají běžnou součástí zejména městského provozu. Větší dojezd nových typů elektromobilů a hustší síť veřejných dobíjecích stanic tak otevírají dveře elektromobilitě.