Převzetí Net4Gas firmami Allianz a Borealis je prý nadosah | E15.cz

Převzetí Net4Gas firmami Allianz a Borealis je prý nadosah

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Gazprom.com

ČTK

Německá pojišťovna Allianz a kanadská investiční firma Borealis jsou velmi blízko k převzetí provozovatele českých plynovodů Net4Gas. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené s jednáním. Podle jednoho ze zdrojů by dohoda mohla být uzavřena již dnes nebo ve čtvrtek.

„Jednání se blíží ke konci,“ řekl jeden ze zdrojů. „Kupci jsou Allianz a Borealis,“ dodal. Allianz a Borealis podle dřívější zprávy slovenského listu Hospodárske noviny nabízí za Net4Gas 1,8 miliardy eur (přes 46 miliard korun). Druhou nejvyšší nabídku podle deníku podal Energetický a průmyslový holidng (EPH), který chce koupit Net4Gas za 1,75 miliardy eur.

Německá energetická skupina RWE prodává Net4Gas v rámci programu, kterým chce snížit svou zadluženost. Agentura Reuters již počátkem března uvedla, že RWE chce o prodeji českých plynovodů jednat přednostně s konsorciem Allianz a Borealis.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.