Prodeje aut v červenci klesly, letos poprvé

Ilustrační foto

Ilustrační foto Zdroj: E15 Anna Vackova

ČTK
Prodej nových osobních aut od ledna do července vzrostl meziročně o 12,5 procenta na 151 517 vozů. Samotný červencový prodej ale poprvé od konce loňského roku klesl. Oproti předchozímu měsíci byl nižší o 27,1 procenta, meziročně klesl o 12,5 procenta, uvedl Svaz dovozců automobilů.

První je značka Škoda, která za sedm měsíců meziročně zvýšila odbyt o 32,4 procenta na 49 088 vozů. Následuje Volkswagen s růstem o 9,9 procenta na 15 030 vozů. Třetí Hyundai zvýšil počet prodaných aut o 7,9 procenta 12 028 vozidel. Na dalších místech skončily Ford, Dacia a Renault.

Nejprodávanějšími modely jsou Škoda Octavia, Fabia, Superb, Rapid a Hyundai i30. Více než 74 procent automobilů koupily firmy. Benzinový agregát mělo přes 54 procent aut a necelých 43 procent měly dieselový motor.

Registrace dovážených ojetých osobních aut letos do července meziročně vzrostly o devět procent na 12 706 vozů, přičemž podíl vozidel starších deseti let činí více než 50 procent.