Prodeje mercedesů jsou rekordní, Daimler chce překonat Audi i BMW | E15.cz

Prodeje mercedesů jsou rekordní, Daimler chce překonat Audi i BMW

Prodeje mercedesů jsou rekordní, Daimler chce překonat Audi i BMW
Mercedes-Benz třídy S
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Abdullah AlBargan; Flick.com

ČTK

Německý automobilový koncern Daimler v lednu meziročně zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na rekordních 125 865 vozů. Prodej malých vozů smart díky úspěchu nových modelů vzrostl dokonce o 30 procent na 8457 aut.

„Mercedes-Benz navázal na loňský úspěch a zahájil letošní rok rekordním prodejem,“ uvedla firma. V samotné Evropě se prodej vozů Mercedes zvýšil o 14,5 procenta na 47 693 vozů.

Stejným tempem rostl prodej v Číně, který tak přesáhl 28 tisíc vozů. Ve Spojených státech prodej stoupl téměř o devět procent na rekordních 24 619 vozů.

Daimler si věří na jedničku mezi luxusními vozy

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Ve čtvrtek Daimler oznámil, že loni zvýšil provozní zisk bez zahrnutí mimořádných položek o 27 procent na rekordních 10,1 miliardy eur (280 miliard korun). Akcionářům za loňský rok vyplatí rekordní dividendu a zaměstnancům rekordní odměny. Firma upozornila, že v letošním roce počítá s dalším růstem provozního zisku i tržeb.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!