Průmyslový konglomerát GE zvýšil čtvrtletní zisk o pět procent | E15.cz

Průmyslový konglomerát GE zvýšil čtvrtletní zisk o pět procent

Průmyslový konglomerát GE zvýšil čtvrtletní zisk o pět procent
Budova společnosti General Electric v Praze
• 
ZDROJ: Tomas Novak/Euro

ČTK

Největšímu americkému průmyslovému konglomerátu General Electric (GE) stoupl zisk v prvním čtvrtletí o pět procent, více, než se čekalo. Firma uvedla, že podmínky v oblasti ropy a zemního plynu jsou složité, dokázal jí to však vynahradit lepší výkon napříč spektrem jejích aktivit.

Očištěný zisk na akcii stoupl v prvním čtvrtletí na 21 centů. Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali výsledek 19 centů na akcii. Příjem klesl na 27,8 miliardy USD miliardy dolarů (669 miliard korun) z 29,4 miliardy USD před rokem.

Konglomerát loni zahájil transformaci, jejímž cílem je návrat konglomerátu k hlavním průmyslovým aktivitám, jako letectví a energie. Firma se pod vedením generálního ředitele Jeffreyho Immelta snaží utlumit svoje aktivity ve finančním sektoru a orientovat se na průmyslovou výrobu, například na letecký průmysl, ropný a plynárenský sektor nebo výrobu elektrické energie.

Tuto přeměnu urychlila v uplynulém čtvrtletí, když dospěla k dohodám o prodeji divize domácích spotřebičů a finančních operací v USA a v Indii. Firma zároveň pokračuje v budování digitální divize. V lednu oznámila, že po více než 40 letech přesune ústředí z Bostonu do Fairfieldu v americkém státu Connecticut. Doufá, že jí to pomůže v nabírání nových softwarových inženýrů.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!