RWE se rozdělí, obnovitelné zdroje a sítě zamíří na burzu | E15.cz

RWE se rozdělí, obnovitelné zdroje a sítě zamíří na burzu

RWE se rozdělí, obnovitelné zdroje a sítě zamíří na burzu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Martin Pinkas

ČTK

Německá energetická skupina RWE se plánuje rozdělit na dvě části. Do samostatné firmy hodlá oddělit energie z obnovitelných zdrojů, divizi sítí a divizi odbytu. Oznámila to firma, která je druhým největším energetickým koncernem v Německu za konkurentem E.ON. RWE působí i v Česku.

Německé energetické podniky se potýkají s negativními dopady rozhodnutí německé vlády opustit jadernou energii a s masivní podporou výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů. Ta tlačí konvenční elektrárny do ztrát, protože výrazně snižuje velkoobchodní ceny elektřiny.

RWE oznámila, že desetinu nové dceřiné firmy, která vznikne oddělením zmíněných aktivit, by mohla nabídnout investorům v rámci primárního úpisu v závěru příštího roku. RWE přitom nevylučuje ani prodej dalších podílů nové dceřiné firmy.

Hluboká krize v odvětví trápí i energetický kolos E.ON, který je největším poskytovatelem síťových služeb v Německu podle tržní hodnoty. E.ON oznámil plány na rozdělení koncernu již loni. Do samostatné firmy oddělí většinu výroby elektrické energie, obchodování s elektřinou a ropného a plynárenského byznysu. Rozdělení se má uskutečnit příští rok.

V České republice RWE zajišťuje podle svého webu dodávky zemního plynu a elektřiny a další služby pro 1,7 milionu zákazníků a zaměstnává více než 4300 lidí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!