RWE se v Česku mění na holding | e15.cz

RWE se v Česku mění na holding

RWE
RWE
• 
ZDROJ: profimedia.cz
Jan Stuchlík

Jan Stuchlík

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Plynárenská společnost RWE mění v Česku svou strukturu. Pomůže jí v tom evropský infrastrukturní fond Macquarie. Ten vykoupí menšinové podíly ve Východočeské plynárenské, Severomoravské plynárenské a Jihomoravské plynárenské.

Vykoupené podíly fond vymění s RWE za 35 procent akcií v nově vzniklé společnosti RWE Grid Holding. Do ní se sloučí veškeré aktivity RWE týkající se distribuce zemního plynu, tedy RWE Gasnet, VČP Net, SMP Net, JMP Net a servisní společnost RWE Distribuční služby. Součástí transakce je také finanční plnění ve prospěch RWE.

„Jedná se o klíčový krok ke zefektivnění našich aktivit v České republice. Velmi nás také těší, že jsme v Macquarie, jakožto zkušeném infrastrukturním investorovi, získali partnera pro další rozvoj společnosti RWE Grid Holding,“ řekl místopředseda představenstva RWE AG Dr. Rolf Martin Schmitz.

Transakce umožní RWE sjednotit obchodní aktivity na českém trhu do jednoho subjektu zcela pod vedením RWE. Dosud totiž na trhu podnikalo pět obchodních společností RWE.

„Velký počet společností RWE na tuzemském trhu už byl neudržitelný. Transakce s Macquarie výrazně zvýší naší akceschopnost,“ dodal CEO skupiny RWE v ČR Martin Herrmann. Kromě jiných běžných podmínek musí transakci, která by měla být dokončena v průběhu prvního čtvrtletí 2013, ještě schválit příslušné antimonopolní úřady.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah