RWE zjednodušuje strukturu, pět českých plynáren sloučí do RWE Energie | E15.cz

RWE zjednodušuje strukturu, pět českých plynáren sloučí do RWE Energie

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: RWE

pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
RWE chce redukovat složitou firemní strukturu zahrnující více než 20 společností. Od nového roku tak můžeme čekat sloučení pěti podniků zabývajících se prodejem plynu a elektřinu koncovým zákazníkům. Uvedl to týdeník Ekonom. Na celém území Česka bude koncern nabízet energie prostřednictvím jediné společnosti s názvem RWE Energie.

„Restrukturalizace skupiny umožní zjednodušení řízení, vytvoření partnera pro všechny zákazníky napříč republikou a snížení administrativy,“ řekl serveru mluvčí RWE Martin Chalupský.

Na českém trhu tak definitivně skončí Jihomoravská plynárenská (JMP), Severomoravská plynárenská (SMP) a Východočeská plynárenská (VČP). Společnost RWE Key Account zanikne. Souběžně s fúzí se slučují společnosti RWE GasNet, JMP Net, SMP Net a VČP Net, jež vlastní a provozují plynovodní síť na většině území Česka s výjimkou Prahy a jižních Čech.

Distribuční aktivity skupiny RWE na českém území nyní zastřešuje podnik RWE Grid Holding, do kterého na počátku letošního roku kapitálově vstoupil fond australské skupiny Macquarie, uvedl Ekonom.

Autor: pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.