RWE zjistila tři tisíce krádeží plynu v severních Čechách | E15.cz

RWE zjistila tři tisíce krádeží plynu v severních Čechách

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Chaloupka Miroslav/Sedmicka

>stu

Share on Facebook Messenger
V severních Čechách se rozmáhají krádeže zemního plynu. Společnost RWE Gasnet při kontrolách objevila loni v kraji přes tři tisíce plynoměrů, které měly porušené cejchovní plomby a přetočený ukazatel spotřebovaného plynu. V jiných krajích šlo jen o desítky případů.

„Letošní kontroly tento trend potvrzují. Nejhorší je situace na Teplicku, kde se může jednat o organizovanou trestnou činnost,“ říká Miloslav Zaur, jednatel RWE Gasnet.

Zloději takto ukradli plyn za šedesát milionů korun, které však zaplatí všichni spotřebitelé v rámci úhrady nákladů na plyn určený ke krytí ztrát v síti.

RWE už preventivně vyměnila dvacet tisíc plynoměrů v Teplicích a ke stejnému kroku se chystá v Duchcově. Zároveň provede kontrolu 200 tisíc plynoměrů po celé republice.

Na podzim by podle Zaura mohla předat policii trestní oznámení na neznámého pachatele, včetně veškeré dokumentace ke zjištěným případům. S černými odběry se potýká také Pražská plynárenská a E. ON. Jde však o desítky případů za rok.

Autor: >stu

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.