Siemens zvýšil čtvrtletní zisk o téměř polovinu, zlepšil výhled | E15.cz

Siemens zvýšil čtvrtletní zisk o téměř polovinu, zlepšil výhled

Šéf Siemensu Joe Kaeser
Šéf Siemensu Joe Kaeser
• 
ZDROJ: Siemens

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý průmyslový koncern Siemens v prvním čtvrtletí svého finančního roku zvýšil čistý zisk o 42 procent na 1,56 miliardy eur (42,2 miliardy korun), čímž překonal očekávání. Firma rovněž zvýšila odhad ziskovosti na celý fiskální rok, který začal v říjnu.

Analytici v anketě společnosti FactSet odhadovali v průměru zisk na 1,05 miliardy eur. Celoroční odhad zisku na akcii Siemens zvýšil na 6,00-6,40 eura z dosavadní předpovědi 5,90-6,20 eura. Tvorbu zisku skupiny táhly divize zdravotnické techniky, dopravy a energetiky. Ke zlepšení výsledků dopomohlo také slabé euro, které zvýšilo hodnotu vývozu ve vlastní měně, spolu s úsilím o snižování nákladů.

Siemens se podobně jako jeho americký konkurent General Electric v poslední době zaměřil na prodej některých méně významných aktivit a rušení pracovních míst, zvýšený důraz kladl na vyspělé technologie. Společnost odprodala zbylá aktiva v oblasti spotřebních produktů a výrazně posílila divizi ropných zařízení.

Srovnatelné tržby očištěné od akvizic a odprodeje aktivit se zvýšily meziročně o jedno procento na 18,9 miliardy eur (510,7 miliardy korun). Zakázky za čtvrtletí stouply po očištění od kurzových změn o 19 procent na 22,8 miliardy eur. Siemens potvrdil, že na celý rok čeká mírný růst tržeb a výrazný vzestup zakázek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah