Škoda Auto bude mít zástupce v představenstvu Volkswagenu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Škoda Auto bude mít zástupce v představenstvu Volkswagenu

Škoda Auto bude mít zástupce v představenstvu Volkswagenu
Automobilka Škoda Auto představila 2. března v předvečer zahájení ženevského autosalonu ve světové premiéře třetí generaci vozu Škoda Superb.
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Česká automobilka Škoda Auto má být v budoucnosti zastoupena v představenstvu mateřského koncernu Volkswagen. Zástupcem však nebude její šéf, ale jeden z členů představenstva koncernu, který nad značkou převezme "kmotrovství". Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na zdroje z koncernu.

Stejným způsobem prý bude v představenstvu zastoupena také španělská divize Seat. V jejím případě by se měl podle DPA funkce „kmotra“ ujmout člen představenstva Francisco Sanz. O tom, kdo by měl reprezentovat Škodu, agentura informace neposkytla. Představenstvo Volkswagenu má celkem osm členů, mezi které patří mimo jiné šéfové značek VW a Audi.

Koncern Volkswagen se rozhodl ke změnám ve své struktuře v reakci na skandál kolem falšování testů emisí naftových vozů. Nová struktura podniku by měla fungovat od prvního čtvrtletí příštího roku, napsala DPA. Jednotlivé značky a regiony by v rámci změny struktury měly získat větší zodpovědnost. „Už se nebude o všem rozhodovat tady (v ústředí koncernu) ve Wolfsburgu,“ prohlásil na úterní schůzi závodní rady koncernu Volkswagen jeho nový šéf Matthias Müller.

Koncern se stal tak velkým, že ho již nelze řídit centrálně

„Považuji za rozumné, když se vyzkouší něco nového,“ uvedl analytik Frank Schwope ze společnosti Nord-LB. „Koncern se stal tak velkým, že ho již nelze řídit centrálně,“ dodal. Volkswagen nedávno přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Koncern již v reakci na skandál provedl řadu personálních změn. Novým předsedou představenstva Škody Auto se v rámci těchto změn od listopadu stane Bernhard Maier. Nahradí tak Winfrieda Vahlanda, který povede aktivity koncernu Volkswagen v USA, Kanadě a Mexiku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!