Světlík z Cylinders Holding vytěsnil KKCG | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Světlík vytěsnil Komárka z lahvárenské společnosti Cylinders Holding

Světlík vytěsnil Komárka z lahvárenské společnosti Cylinders Holding
Jan Světlík, většinový vlastník společnosti Cylinders Holding
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK

Většinový vlastník společnosti Cylinders Holding produkující vysokotlaké ocelové lahve a nádoby, ostravský podnikatel Jan Světlík, vytěsnil z firmy menšinového akcionáře, skupinu KKCG miliardáře Karla Komárka. O nuceném přechodu akcií minoritního akcionáře na hlavního vlastníka rozhodla 7. února valná hromada společnosti. Vyplývá to z informací zveřejněných v obchodním rejstříku.

Světlík ve firmě vlastnil 95 procent akcií. Mluvčí Cylinders Eva Kijonková řekla, že za zbývajících pět procent Světlík zaplatil zhruba 100,7 milionu korun. Peníze předal společnosti Atlanta Safe, které právní zástupce KKCG v minulých dnech předal akcie. "Proces proběhl standardně a korektně z obou stran," uvedl Světlík. Cena vycházela ze znaleckého posudku společnosti Ostravská znalecká. "Rozhodnutí majoritního akcionáře bereme bez dalšího komentáře na vědomí," řekla ředitelka korporátní komunikace KKCG Dana Dvořáková.

Lahvárenská skupina Cylinders Holding je dlouhodobě výdělečnou bývalou částí strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG). Ze skupiny se vydělila na konci roku 2016. Obchodní společnost Cylinders Holding, která firmy ve skupině zastřešuje, vznikla odštěpením od společnosti Vítkovice Holding, jež zastřešuje firmy ve skupině VMG. Poměr akcií ve firmě Cylinders Holding tehdy musel zůstat stejný, jako je ve firmě Vítkovice Holding.

Soud povolil reorganizaci Vítkovice Heavy Machinery. Vyjde na 825 milionů

Nyní Světlík KKCG vytěsnil, na což upozornil server MotejlekSkocdopole.com. Hospodářské noviny uvedly, že za svůj první samostatný rok vykázala firma Cylinders Holding tržby 3,5 miliardy a provozní zisk okolo 400 milionů korun.

Celá lahvárenská skupina Cylinders Holding má téměř tisíc zaměstnanců, z toho přes 400 v Česku. Českou část skupiny Cylinders Holding reprezentuje zejména společnost Vítkovice Cylinders. Ve skupině jsou dále Vítkovice Milmet působící v Polsku, Cidegas a Sainver z Argentiny a chorvatská Lahvárna Brod.

Vítkovice Heavy Machinery dluží téměř tři miliardy. Do firmy vstoupí Strnadova SPV VTK

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!