Synot expanduje do Austrálie, investuje do výrobce herních zařízení | E15.cz

Synot expanduje do Austrálie, investuje do výrobce herních zařízení

Ivo Valenta
Ivo Valenta
• 
ZDROJ: Erben Eduard/E15

ČTK

Skupina Synot se prostřednictvím své kyperské společnosti Synot International stala strategickým investičním partnerem australského výrobce herních zařízení a her kasinového typu Atlas Gaming. Skupina českého miliardáře a senátora Iva Valenty chce mladé firmě pomoci k mezinárodnímu rozvoji.

„Tuto spolupráci nevnímáme pouze jako investici. Společný projekt koresponduje s naší dlouhodobou strategií, která spočívá ve vyhledávání nových trhů. V neposlední řadě bude mít spolupráce pozitivní dopad na celou skupinu Synot. Především jde o navýšení výroby a tím i zaměstnanosti, a to především v uherskohradišťském regionu,“ uvedl obchodní ředitel Synotu Miroslav Valenta mladší.

Představitelé Synotu se se zástupci australské firmy setkali poprvé začátkem roku na výstavě v Londýně. „Zjistili jsme, že se jedná o společnost, kterou tvoří světoví odborníci se mnohaletými zkušenostmi. Tato mladá firma má za sebou vývoj prvních herních platforem, nicméně scházeli jí investoři,“ doplnil Valenta.

Společně s Grand Parade

Synot se podle něj rozhodl Australany podpořit a rozšířit tak své investice i na tento kontinent. Společnost Synot International tak do Atlas Gaming vstupuje jako strategický investor společně s Grand Parade Investments (GPI), která se hernímu a zábavnímu průmyslu věnuje v oblasti Jižní Afriky. Společným cílem je mezinárodní rozvoj Atlas Gaming a distribuce jejích produktů do dalších zemí.

Management z Kypru

Skupinu Synot ovládá senátor Ivo Valenta. Firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru. Valenta vedle byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Skupina Synot již expandovala do 13 zemí a vyhledává další trhy. Nyní působí hlavně v Evropě, kde chce vstoupit také na online trh, v severní Africe a nově i v Asii. Celkově zaměstnává asi 3000 lidí, její roční obrat je kolem 12 miliard korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.