Tesla spustila prodej Modelu Y v Česku | E15.cz

Tesla spustila prodej Modelu Y v Česku, u dalších typů opět zvýší cenu

Anna Křížková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Automobilka Tesla začala s oficiálním prodejem svého vozu Model Y v České republice. Jeho cena začíná na částce 1,7 milionu korun a dodání se nyní odhaduje na září tohoto roku. Společnost Elona Muska zároveň oznámila, že zvýší ceny u svých vozů Model S a Model X. Cena těchto automobilů naroste podle informací webu Electrek o pět tisíc dolarů, tedy přibližně o 110 tisíc korun.

Cena se zvýší i u nového vozu Tesla Model S Plaid, který se začal prodávat minulý měsíc. Americká automobilka tak pokračuje ve zdražování, které se letos již dotklo například Modelu 3 a Modelu Y. Tesla tento fakt spojuje se zvýšením nákladů od dodavatelských řetězců, tvrdí web Electrek. 

Automobilka se zároveň během aktualizace svého online konfigurátoru rozhodla navýšit cenu základní verze elektrického sedanu Long Range. Cenu Tesla navýšila o pět tisíc dolarů, tedy přibližně o 110 tisíc korun. V případě verze Dual Motor pak cena vyskočí ze 79 990 dolarů na 84 990 dolarů, tedy přibližně na 1,8 milionu korun. 

Minulý měsíc Tesla zahájila dodávky nového Modelu S, včetně modelu s novou verzí Plaid, která nabízí lepší výkon, dojezd a efektivitu. Ta v minulém měsíci také zaznamenala zvýšení cen o deset tisíc dolarů, tedy přibližně o 220 tisíc korun. Zvýšila se ale i základní cena Modelu X, která nyní začíná na 94 990 dolarech, tedy na více než dvou milionech korun. 

Zajímavostí je, že Model X ve verzi Plaid je nyní o deset tisíc dolarů levnější než Model S Plaid, zatímco základní verze Modelu X je o deset tisíc dolarů dražší než základní verze Modelu S. Co se týká nové verze Modelu X, Tesla zatím s dodávkami otálí. Očekává se však, že první dodávky nového elektrického SUV by měly začít již brzy.

Kdo je Elon Musk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah