Total expanduje do skladování elektřiny: koupil výrobce baterií Saft | E15.cz

Total expanduje do skladování elektřiny: koupil výrobce baterií Saft

Total expanduje do skladování elektřiny: koupil výrobce baterií Saft
rafinérie Total
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Francouzská ropná společnost Total se dohodla na převzetí výrobce baterií Saft, což je rovněž francouzský podnik. Obě firmy to uvedly v dnešním společném sdělení. Total tím pokračuje v expanzi do výroby elektřiny a nových technologií.

Vedení obou firem uzavřela dohodu o spojení a Total následně podal u francouzského úřadu pro regulaci finančního trhu nabídku na odkoupení akcií Saft. Total nabízí za každou akcii Saft 36,5 eura, což zhodnocuje základní kapitál firmy na 950 milionů eur (25,7 miliardy korun). Nabídka je 38 procent nad páteční závěrečnou cenou akcií Saft na burze.

„Spojení s Totalem umožní Saftu stát se vůdčí silou na poli skladování elektřiny,“ uvedl šéf Totalu Patrick Pouyanné. Akvizice je podle něj součástí snahy firmy o urychlení expanze na poli elektrické energie a obnovitelných zdrojů, která začala převzetím společnosti SunPower v roce 2011.

Total v dubnu oznámil, že vytváří divizi pro zemní plyn, výrobu elektrické energie a obnovitelné zdroje. Uvedl, že se chce v tomto oboru stát během 20 let špičkovým hráčem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!