Travel Service objednal tři nové Boeingy, budou prý první v regionu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Travel Service objednal tři nové Boeingy, budou prý první v regionu

Travel Service objednal tři nové Boeingy, budou prý první v regionu
Boeing 737 MAX v barvách Travel Service (vizializace)
• 
ZDROJ: Boeing

ČTK, bru

Tuzemský letecký dopravce Travel Service objednal na aerosalonu v Paříži tři nové Boeingy 737 MAX. Stroje mají katalogovou hodnotu 301,5 milionu dolarů (téměř 5,8 miliardy korun), informoval dnes v tiskové zprávě výrobce strojů společnost Boeing. Do Česka by letadla měla dorazit na přelomu let 2017 a 2018, řekla mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková.

„Je to předběžná objednávka. Zavázali jsme se k odběru letadel a teď budeme dolaďovat detaily smlouvy,“ uvedla Dufková. Podle výkonného ředitele Romana Vika bude Travel Service prvním dopravcem ve střední a východní Evropě, který bude s daným typem létat.

Nyní společnost provozuje flotilu 28 Boeingů 737, celkem v letní sezóně plánuje využívat 41 letounů. Kromě Boeingů létá s typem Airbus A320 a menším strojem Cessna 680 Citation Sovereign.

Boeing uvádí, že oproti současným letounům nabídne nový model třináctiprocentní úsporu paliva. Konkurenční Airbus u svého A320neo ovšem uvádí ještě vetší úsporu paliva. Úspornost letadel je pro aerolinky kvůli rostoucím cenám paliv stále významnějším faktorem při nákupu nového letounu.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group vlastněné podnikateli Jiřím Šimáněm a Jaromírem Šmejkalem. Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem na charterovém trhu v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl trhu má také v Polsku. Na pravidelných linkách létá z Prahy, Brna a Ostravy do čtyř desítek destinací. Loni její letadla přepravila 3,5 milionu cestujících.

PROFIL: Travel Service začal s Tupolevem, teď se těší na Dreamliner

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!