Unipetrol je stále ve ztrátě, začal ji ale umazávat | E15.cz

Unipetrol je stále ve ztrátě, začal ji ale umazávat

Petrochemický holding Unipetrol
Petrochemický holding Unipetrol
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve, vyplývá z neauditovaných konsolidovaných výsledků.

Za samotné třetí čtvrtletí se Unipetrol meziročně naopak přehoupl do čistého zisku 645 milionů korun po ztrátě 128 milionů korun v předchozím roce. Ještě v pololetí byl koncern ve ztrátě 959 milionů korun, ve třetím čtvrtletí tedy její větší část dokázal umazat.

Tržby ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly o 18 procent na 28,4 miliardy korun, a to díky výrazně silnějšímu dolaru vůči koruně a také vyšším prodejním objemům v rámci petrochemického segmentu.

Provozní zisk (EBIT) ve 3. čtvrtletí činil 942 milionů korun, mimo jiné díky ziskům z přecenění zásob ve výši 455 milionů korun. Čtvrtletní provozní zisk byl rovněž pozitivně ovlivněn jednorázovým dopadem 131 milionů korun, který zahrnuje rozpuštění opravné položky vytvořené v souvislosti s pokutou od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže společnosti Benzina a operace s CO2 povolenkami, uvedla firma. Příznivě ve 3. čtvrtletí působily rostoucí ceny ropy a vyšší ceny rafinérských a petrochemických produktů.

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v Česku k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu. Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve. Neauditované konsolidované výsledky dnes společnost zveřejnila na svých internetových stránkách.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.