Unipetrol je v půlmiliardové ztrátě, navíc mu klesly tržby | E15.cz

Unipetrol je v půlmiliardové ztrátě, navíc mu klesly tržby

Unipetrol je v půlmiliardové ztrátě, navíc mu klesly tržby
Petrochemický holding Unipetrol
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Petrochemický holding Unipetrol v pololetí snížil ztrátu na 576,4 milionu korun, když ve stejném období loňského roku činila 962,2 milionu korun. V prvním čtvrtletí vykázal holding ztrátu 148 milionů korun. Tržby firmy se v pololetí meziročně snížily o šest procent na 49,5 miliardy korun, a to kvůli nižším prodejním objemům rafinérských a petrochemických produktů a nižší ceně ropy.

Mezi důvody nynějších hospodářských výsledků firma uvádí horší rafinérské marže, vliv ekonomické recese, špatné podmínky na rafinérském trhu včetně šedé zóny s palivy v České republice, vyšší příspěvky na obnovitelné zdroje energie a negativní vliv emisních povolenek.

Akciová společnost Unipetrol ovládá firmy, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal Unipetrol součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Tuzemská skupina se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu.

V Česku skupina Unipetrol zaměstnává 3700 lidí. Holding loni vykázal konsolidovanou ztrátu 3,414 miliardy korun po předloňském propadu 5,914 miliardy korun.

Majitel Unipetrolu, polský petrochemický koncern PKN Orlen, se v letošním druhém čtvrtletí propadl do ztráty 207 milionů zlotých (1,3 miliardy korun) po zisku 149 milionů zlotých v prvních třech měsících roku.

Akcie Unipetrolu v posledncíh pěti letech

Akcie Unipetrolu v posledncíh pěti letechAkcie Unipetrolu v posledncíh pěti letechAutor: bruner@mf.cz

Unipetrol není na prodej. Nasytí ho ruská ropa

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!