Unipetrol ve čtvrtletí snížil ztrátu na polovinu - „jen“ 148 milionů | E15.cz

Unipetrol ve čtvrtletí snížil ztrátu na polovinu - „jen“ 148 milionů

Petrochemický holding Unipetrol očekává ve třetím
čtvrtletí provozní ztrátu, která by mohla částečně smazat provozní zisk z předchozího období
Petrochemický holding Unipetrol očekává ve třetím čtvrtletí provozní ztrátu, která by mohla částečně smazat provozní zisk z předchozího období
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, jnd

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Petrochemický holding Unipetrol vykázal v prvním čtvrtletí ztrátu 148 milionů korun. Jeho ztráta za stejné období v loňském roce byla dokonce 363,1 milionu. Tržby firmy kvůli snižující se poptávce po palivech klesly v meziročním srovnání o tři procenta na 24,8 miliardy korun.

„Skupina Unipetrol pociťuje ekonomické zpomalení na snižující se poptávce po palivech na maloobchodním i velkoobchodním trhu, včetně silného konkurenčního tlaku na marže. Za dlouhodobě kritickou považujeme situaci ohledně přetrvávající šedé zóny na českém trhu s palivy,“ uvedl generální ředitel společnosti Marek Świtajewski.

Provozní výsledek podle něj kladně ovlivnil zejména segment petrochemie, kde se meziročně výrazně zlepšily petrochemické marže. “

Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí polské skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě.

Vývoj akcií Unipetrolu v uplynulém roce Autor: E15

Unipetrol opět podpoří mladé chemiky

Autor: ČTK, jnd

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.