Škoda Auto představila novinky na autosalonu v Paříži | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

VIDEO: Škoda Auto představila novinky na autosalonu v Paříži

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Prvním novinářským dnem v Paříži začal mezinárodní autosalon. Nejvýznamnější automobilová přehlídka druhé části roku ukáže pět desítek novinek, mezi kterými nechybí koncept Škoda Vision RS nebo nová generace řady 3 od BMW. Vystavovatelů je ale méně než v předchozích letech, chybí hlavně německý Volkswagen a Opel, dále Fiat, Ford, Nissan, Subaru nebo Volvo. Jejich výstavní plochy obsadí expozice věnované novým technologiím nebo motocykly.

V Paříži se tradičně chtějí předvést hlavně domácí značky, tedy Peugeot, Renault a Citroën. Škoda Auto na autosalonu představí studii Vision RS, která napoví, jak bude vypadat nástupce modelu Rapid. Vedle toho bude na stánku Škody k vidění také SUV Kodiaq ve sportovní úpravě RS, který jako první vůz Škoda využívá motor TDI se dvěma turby.

Kia, která vyrábí na Slovensku, přiveze modernizovanou Sportage a další karosářskou verzi nového Ceedu. Hyundai zase láká na sportovně laděný pětidveřový model i30 Fastback N z Nošovic.

První dva dny na pařížském autosalonu jsou tradičně vyhrazeny pro novináře a odborníky. Pro veřejnost se akce otevře ve čtvrtek. Vstupenka z předprodeje na předem vybraný den vyjde na devět eur (230 korun).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!