Vítkovice otevřou zastoupení ve Velké Británii. Hrají i o jaderný program | E15.cz

Vítkovice otevřou zastoupení ve Velké Británii. Hrají i o jaderný program

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk/Petr Sznapka

try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší tuzemská strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group otevře letos nové obchodní zastoupení ve Spojeném království. „Britská afilace bude mít na starosti export všech našich hi-tech produktů,“ uvedl generální ředitel skupiny Jan Světlík.

V souvislosti s tímto záměrem včera do Ostravy přicestoval na jednání ministr obchodu a investic Velké Británie Lord Ian Livingston.

Cílem skupiny Vítkovice je uspět na britských ostrovech zejména v oblasti dodávek vysoce jakostních komponentů pro energetický průmysl a off-shore program. Mimo to mají Vítkovice a jejich čeští subdodavatelé zájem o jaderný program.

Velká Británie má v plánu vybudovat velký počet jaderných elektráren a v posledních měsících všechny své potenciální dodavatele detailně seznamuje s jednotlivými projekty.

Prvním z těch, které mají být postaveny, je Hinkley Point C, a to v provedení EDF-Areva. „Absolvovali jsme Civil Nuclear Export Showcase v Londýně, kde jsme prezentovali jaké technologie a komponenty jsme schopni dodávat,“ uvedl obchodní ředitel skupiny Vítkovice Machinery Group Břetislav Nitka.

Cíl: zvýšit export o miliardu

Export vítkovické skupiny do Spojeného království se v minulosti orientoval především na dodávky výkovků z produkce naši ocelárny a kovárny, a dodávky ocelových lahví pro průmyslové použití.

Celkový export skupiny loni činil zhruba 12 miliard korun. „Letos chceme vývoz celkově zvýšit nad hranici 13 miliard korun a prostor vidíme mimo jiné právě na britských ostrovech,“ upozornil Nitka.

Vítkovická strojírenská skupina v posledních deset letech významně investovala do technologického vybavení v součtu přes 15 miliard korun. Díky tomu zvyšuje svou angažovanost v oborech a segmentech strojírenské produkce.

Autor: try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah