Volkswagen otevřel v Číně továrnu na výrobu superbů | E15.cz

Volkswagen otevřel v Číně továrnu na výrobu superbů

Škoda Superb (ilustrační foto)
Škoda Superb (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Volkswagen otevřela další továrnu v Číně. Nový závod bude vyrábět vozy Škoda Superb, časem se jeho produkce rozšíří také o další modely Škoda a VW.

Továrna ve východočínském městě Ning-po s 5700 zaměstnanci a výrobní kapacitou 300 tisíc vozů ročně je podle Volkswagenu významným strategickým pilířem pro jeho další růst na čínském trhu. Otevření závodu se zúčastnil generální ředitel podniku Martin Winterkorn. Automobilka v Číně vyrábí zhruba dvě desítky modelů se značkami Volkswagen, Audi a Škoda. Zvýšení produkce v Číně je klíčové pro dosažení cíle Volkswagenu předstihnout do roku 2018 konkurenty Toyota a General Motors a stát se největším výrobcem automobilů na světě

Martin Winterkorn, šéf koncernu Volkswagen Autor: E15 - Michal Nosek
Martin Winterkorn, šéf koncernu Volkswagen

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Přední světové automobilky se snaží expanzí v Číně a na dalších rozvíjejících se trzích kompenzovat slabší poptávku ve vyspělých zemích.

Volkswagen je největší automobilkou v Evropě. Firma předpokládá, že její celosvětový prodej do roku 2018 výrazně překročí deset milionů vozů ročně. V loňském roce prodej zvýšila o 11 procent na rekordních 9,07 milionu vozů. Příští týden Volkswagen zveřejní výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí. V prvním pololetí se čistý zisk společnosti meziročně propadl o téměř 46 procent na zhruba 4,8 miliardy eur (124 miliard korun).

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah