Volkswagen si prý nového technického ředitele stáhne ze Škody Auto | E15.cz

Volkswagen si prý nového technického ředitele stáhne ze Škody Auto

Volkswagen si prý nového technického ředitele stáhne ze Škody Auto
Škoda Auto
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Novým šéfem technického vývoje hlavní značky Volkswagen se má stát šéf výzkumu a vývoje české divize Škoda Auto Frank Welsch (51), tvrdí německý časopis Auto Motor und Sport, který se odvolává na zdroj z Volkswagenu.

Předchozí ředitel vývoje VW Heinz-Jakob Neusser byl v září suspendován spolu s řediteli výzkumu a vývoje luxusní značky Audi a značky sportovních vozů Porsche v rámci vyšetřování skandálu s emisemi. Nyní je na dovolené a jeho návrat zpět do funkce je podle zdrojů vyloučen.

Volkswagen nedávno přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. Je to největší skandál za 78 let existence Volkswagenu.

Koncern již v reakci na skandál provedl řadu personálních změn. Novým předsedou představenstva Škody Auto se v rámci těchto změn od listopadu stane Bernhard Maier. Nahradí tak Winfrieda Vahlanda, který povede aktivity koncernu Volkswagen v USA, Kanadě a Mexiku.

Kdo je nový šéf VW Matthias Müller? Závodník, nadšenec a inženýr

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!