Volkswagen svolává do servisů také modely Touareg a Porsche Cayenne | E15.cz

Volkswagen svolává do servisů také modely Touareg a Porsche Cayenne

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německý automobilový koncern Volkswagen svolává po celém světě zhruba 800 tisíc sportovně užitkových vozů značek Volkswagen a Porsche kvůli možnému problému s pedály.

Na kontrolu musí 391 tisíc vozů Volkswagen Touareg a 409 477 vozů Porsche Cayenne vyrobených mezi rokem 2011 do letošního roku. Příčinou je možný uvolněný pojistný kroužek v pedálovém systému.

Automobilka Porsche, která je podobně jako mladoboleslavská Škoda Auto jednou z divizí koncernu Volkswagen, uvedla, že na problém se přišlo v rámci interní kontroly. U nejnověji vyráběných modelů byl již odstraněn. Svolávací akce má preventivní charakter, uvedl také koncern v dnešním sdělení.

Volkswagen již ve středu oznámil, že kvůli možným problémům s elektronikou svolává po celém světě zhruba 177 tisíc novějších vozů Passat, z toho 63 tisíc aut v Německu. Obdobně Škoda Auto dnes uvedla, že svolává do servisu svůj nejnovější model Superb. Potíže s elektronikou by se podle ní mohly vyskytnout u zhruba 25 tisíc vozů, u více než poloviny z nich je již závada opravena.

Největší evropská automobilka se v poslední době potýká s následky největšího skandálu ve své historii poté, co loni v září přiznala, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s testy emisí. Obě nejnovější svolávací akce s tzv. aférou Dieselgate nesouvisejí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah