VW investuje do kyberbezpečnosti, zakládá firmu s exšéfem kontrarozvědky | E15.cz

VW investuje do kyberbezpečnosti, zakládá firmu s exšéfem kontrarozvědky

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Repro Strategie

ČTK

Německá automobilka Volkswagen zakládá s bývalým šéfem izraelské kontrarozvědky společný podnik, který bude vyvíjet kybernetické bezpečnostní systémy pro automobily využívající internet a technologie samořízení. Volkswagen uvedl, že bude v novém podniku s názvem CyMotive Technologies vlastnit čtyřicetiprocentní podíl.

Dalších 60 procent akcií budou mít pod kontrolou bývalý šéf izraelské kontrarozvědky Juval Diskin a jeho dva kolegové, kteří v minulosti rovněž zastávali vysoké posty v Šin Bet.

Volkswagen ale neupřesnil, jakou částku hodlá do společného podniku investovat. Podnik již má kancelář na předměstí Tel Avivu a časem otevře i kancelář v německém Wolfsburgu, kde má Volkswagen sídlo.

Čtěte také:

Jourová: Volkswagen porušil zákony ve většině zemí EU

Dieselgate: Německá vláda prý o manipulaci s emisemi věděla několik let

„Musíme si rozšířit know-how v oblasti kybernetické bezpečnosti, abychom mohli systematicky posilovat kybernetickou bezpečnost automobilů pro své zákazníky,“ uvedl Volkswagen.

Agentura Reuters uvedla, že Izrael má vedoucí postavení v bezpečnostních technologiích na ochranu automobilů před kybernetickými útoky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.