VW popřel, že do manipulace je zapleteno 30 manažerů | E15.cz

VW popřel, že do manipulace je zapleteno 30 manažerů

CEO Volkwagenu v USA Michael Horn
CEO Volkwagenu v USA Michael Horn
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka Volkswagen popřela zprávu, podle níž je do manipulace s emisemi u jejích naftových vozů zapleteno nejméně 30 manažerů. "Toto číslo je naprosto nepodložené," řekl mluvčí ústředí skupiny ve Wolfsburgu. Reagoval tím na zprávu německého týdeníku Der Spiegel, založenou údajně na předběžných výsledcích interního vyšetřování.

Der Spiegel s odvoláním na informovanou osobu uvedl, že Volkswagen v souvislosti s poznatky z vyšetřování pozastaví výkon funkce několika desítkám manažerů. Okruh těch, kteří byli do skandálu zapojeni a o manipulacích věděli, se může podle týdeníku dál rozšířit.

Šéf Volkswagenu v USA Michael Horn minulý týden v americkém Kongresu řekl, že za zkreslováním údajů o emisích pomocí speciálního softwaru stálo jen „pár softwarových inženýrů“ a že nešlo o firemní rozhodnutí. Ve čtvrtek by měl o dosavadním průběhu vyšetřování a o dalším postupu firmy hovořit nový výkonný ředitel Volkswagenu Matthias Müller.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů aut s naftovými motory po celém světě instaloval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí. Skandál srazil tržní hodnotu podniku o třetinu, donutil k odchodu generálního ředitele společnosti a vedl k vyšetřování po celém světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah