Výrobce součástek do aut Magna převezme Getrag za 1,75 miliardy eur | E15.cz

Výrobce součástek do aut Magna převezme Getrag za 1,75 miliardy eur

Ilustrační foto. Výroba autosedaček, koncern Faurecia
Ilustrační foto. Výroba autosedaček, koncern Faurecia
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kanadský výrobce automobilových součástek Magna International koupí německého výrobce součástek Getrag za 1,75 miliardy eur, 47,4 miliardy korun. Akvizice je součástí plánované expanze kanadské firmy v oblasti převodovek a snah získat pozici jedničky na trhu u některých důležitých automobilových součástek. Firma Getrag patří k největším nezávislým dodavatelům převodovek a má závod i na Slovensku.

Při započtení dluhu a závazků penzijního fondu je hodnota dohody 2,45 miliardy eur. Dokončena by měla být ještě v letošním roce.

„V rámci současné revize našeho portfolia výrobků jsme identifikovali expanzi v našich aktivitách v oblasti pohonu za strategickou prioritu,“ uvedl generální ředitel Magny Don Walker. Na počátku letošního roku firma v rámci změn prodala většinu své divize vnitřního vybavení aut španělské firmě Grupo Antolin za 525 milionů dolárů, 13,1 miliardy korun.

Těží z trendů

Walker upozornil, že Getrag je technologický lídr v produktech, které by měly v budoucnu těžit ze současných trendů v odvětví, jejichž cílem je snížení spotřeby pohonných hmot a snížení emisí. Významným bonusem jsou i společné podniky Getragu, zvláště ty v Číně.

Getrag je partnerem amerického Fordu a mezi jeho klienty patří BMW, Daimler, Renault a Volvo. Má také významné spojení s čínskými automobilkami Jiangling Motors a Dongfeng Motor Group. Firma má 13.500 zaměstnanců a provozuje 13 výrobních a deset technických center v devíti zemích Evropy, Asie a Ameriky. Tržby firmy loni činily 1,7 miliardy eur. Getrag provozuje na Slovensku společný podnik s automobilkou Ford. Firma Getrag Ford Transmissions Slovakia vyrábí motocyklové převodovky a automatické dvojspojkové převodovky do automobilů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah